Pustynia Wadi Rum w Jordanii stała się ona moim drugim domem poza morzem przy Barcelonie. Dlaczego?

Ponieważ jest tam nic i za razem wszystko.

Jest pustka ale jest tez obfitość. Czego? Po prostu ciszy, spokoju, piasku, skał, kanionów, obłędnego zachodu słońca i najpiękniejszego nieba jakiego w życiu widziałam z milion i jedna gwiazdka.

Bywałam często na pustyni Sahara w Maroko, i myślałam ze to jest to, ale takiej magicznej Mlecznej Drogi nie widać nigdzie tak jak na pustynia Wadi Rum w Jordanii. Po prostu oszałamia i patrząc na niebo czujesz się jakbyś tam fruwał.

Tutaj na prawdę widzisz jaki człowiek jest malutki na tej naszej ślicznej planecie ziemi, i jak olbrzymi jest nasz kosmos… Czy my na prawdę jesteśmy tutaj sami?

Na pustyni Wadi Rum w Jordanii na prawdę masz wrażenie ze jesteś na innej planecie, dlatego tez kręcono było tutaj wiele sławnych filmów, np. Gwiezdne Wojny, Marsjanin, etc…

I nie tylko natura jest wspaniała; jedzenie które przygotowują Beduińscy przewodnicy na pustyni podczas jeep tour są na prawdę wyśmienite. Jest to po prostu przedstawienie patrzeć jak szybko wyciągają z samochodu spod ławki cala “kuchnie”😊:

Przygotowują wyśmienitą potrawę z paru warzyw które szybko raz ciach obiorą, pokroją, doprawia pachnącymi przyprawami i ziołami i na zrobionym ogniu (tez raz ciach znikąd jest ognisko) na nim stoi garnek w którym się gotuje nie tylko super smaczny ale tez super zdrowy obiadek, kmO. Po prostu palce lizać, siedząc sobie na piaszczystej wydmie, czy na skale ze wspaniałym widokiem i objadając się autentyczna sztuka kulinarska.

Oczywiście po obiadku pyszna herbatka, tez gotowana na ognisku które się jeszcze pali, która zawsze i wszędzie ma inny pyszny smak.

Oprócz ciszy i spokoju, natury i pysznego jedzonka, spędzanie wieczoru przy ognisku w Beduińskim Campie, gdzie na pewno ktoś opowie rodzinne Beduińskie historie, czy zagra na instrumencie, może tez zatańczy…

A w drodze do namiotu: spójrz w górę i się nie przestrasz tyloma gwiazdami!!!!! Nie spadną! A może zobaczysz shooting stars?! Tutaj są one bajeczne, ogniste, ogromnie dłuuuuuuuuuugo spadające: masz czas na milion życzeń! 😍 Tutaj po prostu na wszystko jest czas i nie ma pospiechu, nawet na życzenia gwiazdki z nieba…

Jeden dzień, czy dwa, trzy: na ta Wadi Rum pustynie nigdy nie za mało żeby się na prawdę otulić ta wspaniała energia, i zapomnieć troski i inne życiowe sprawy i się dać wchłonąć tej pustynnej atmosferze.

Wrażenia są non stop a najbardziej się cieszę ze wszyscy wracając powrotem do naszej ruchliwej i materialistycznej cywilizacji, cos na pewno zapamiętamy i sobie zabierzemy od tej zrelaxowanej, zawsze uśmiechniętej pustynnej kultury. Czy może mamy za dużo luksusu? Czy używamy za dużo wody bez myślenia? A może pędzimy przed siebie bez głowy? … Czas na zatrzymanie się i refleksje. Czas na pustynie. Czas na siebie dla siebie.

Jak byś chciał się zapisać na nasze wycieczki, daj znać, i zobacz więcej:

BarcelonaBeachBreaks.com/WadiRumDesert

WadiRumHappyTourAndCamp.com

DesertAndMagic.com

Lub najlepiej to napisz do mnie whatsapp i opowiem tobie co zechcesz:

Karolina +34616357321

A o moich różnych przygodach (również jest post o wszystkich papierach potrzebnych na podróż do Jordanii…) na moim blog:

https://www.desertandmagic.com/blog/

A tak organizacyjnie parę informacji:

Sa super loty Ryanair z Polski: Poznan, Wroclaw, Warszawa do Ammanu.

Moj super szybki objazd w piec dni:

1 noc Morze Martwe – 3 noce Pustynia Wadi Rum – 1 noc Petra

Koszt ok. 600 Jordan Dinars / osobę

Oczywiście można dodać atrakcje i dni, w ta czy inna stronę 😉

(w tym: transport prywatny, hotel przy Morzy Martwym z prywatna plażą i basenem, Hotel w Wadi Musa obok wejścia do Petry, ze śniadankami, Camp Beduinski w samym sercu pustyni Wadi Rum z całodobowym pysznym wyżywieniem i 2 dni całodniowe wyprawy jeepem po pustyni, visa, wejściówki do Wadi Rum i Petry)

Kto chętny na następna magiczna wyprawę?

DREAM BIG – CREATE – EVOLVE

LOVE;

Karolina Kiwerska

#KKonscious

BarcelonaBeachBreaks.com/WadiRumDesert

+34.616.357.321

Desert TOURS + Workshops & Retreats & Healing

FB & Instagram:

@KarolinaKiwerska

Email: KKiwerska@hotmail.com

 

 

 

If you enjoyed my stories, contact me

Awareness and conscious connection, my experience and maybe the newest offers.

DREAM BIG – CREATE – EVOLVE